Mis koht on Soomaa?

Soomaa turismipiirkonna süda on Soomaa rahvuspark, üks Eesti looduse pärleid. 

Pärnu- ja Viljandimaa piiril paiknev rahvuspark seostub paljudele eelkõige viienda aastaajaga, mil suurvesi loob jõeluhtadele hiiglaslikke liuvälju või muudab metsad lootsikuga läbitavaks. Soomaal on säilinud ühepuupaadi ehk haabja ehitamise ja kasutamise tava – see Soomaale iseloomulik traditsioon on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse.

Soomaa on kahtlemata õige koht, kus nautida looduse ilu ja võimsust. Siinsed sood ja rabad pakuvad rohkesti võimalusi matkamiseks. Sõltuvalt aastaajast võib Soomaal liikuda kanuu või SUP-laua, haabja või tõukekelgu, suuskade või rataste, räätsade või uiskudega, jalgsi või hobusega. Igav siin kindlasti ei hakka – tule ja veendu ise!

Põnevat avastamist pakub kogu rahvusparki ümbritsev Soomaa turismipiirkond. Kultuurisõpra kutsuvad muuseumid ja kirikud, toiduhuvilisi ootavad avatud talud ja külalislahked väiketootjad, saab osaleda temaatilistes töötubades ja uudistada loomi. Tegusa päeva väsimuse pühib lõõgastav saun ning lahke pererahvas pakub maitsvat sööki ja õdusat öömaja. 

Soomaale tasub tulla mitmeks päevaks. Tule üksi või koos perega, paari sõbra või suurema seltskonnaga, puhkama või tööasju arutama, sisemist tasakaalu otsima või hoopis end proovile panema. Oled oodatud!

Soomaa Turism MTÜ ühendab Soomaa turismipiirkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram