Kevad

Mida teha Soomaal kevadel?

Kevadel ärkab loodus talveunest ja kõik puhkeb taas õide. Varakevadel lume sulamise ajal - ajalooliselt märtsi lõpus ja aprilli alguses, viimastel aegadel aga järjest varem - leiavad aset võimsaimad üleujutused, mida Soomaal kutsutakse viiendaks aastaajaks.

Üleujutuse taandumise järel algab kanuumatkade hooaeg Soomaa jõgedel. Rabamatkale aga minnakse kevadel jalgsi piki laudteid ja martkaradasid, kuid ilma räätsadeta - üle Eesti kehtib sel ajal räätsarahu, et mitte häirida maas pesitsevaid linde.

Pärast pikka talve on loomadki tavalisest aktiivsemad. Lisaks kohalikele kodu- ja metsloomadele on Soomaa piirkonnas ka märksa eksootilisemaid asukaid - Alpakafarmis saad uudistada alpakasid ja laamasid, guanakosid ja Kameruni kitsi.

Kevadine ilm võib teadagi tujukas olla ning oi kui mõnus on päeva lõpuks sooja sauna minna. Leia oma lemmik Soomaa saunade seast - kõige suurem valik erinevaid saunu ootab sind Soomaa Puhkekülas, kõige väiksem saunamaja on aga Senni saun Klaara-Manni puhkekeskuses.

Soomaa Turism MTÜ ühendab Soomaa turismipiirkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram