Alpakad, need uudishimulikud kuid pisut pelglikud loomad, annavad oma suurte silmade ja naeruse näoga palju head energiat ja teevad tuju heaks!
Alpakafarmis on külastajatel võimalus alpakasid lähemalt näha, silitada ja neile talu poest ostetud porgandiviile sööta.
Peale alpakade on võimalik näha ka lahedaid laamasid, guanakosid, armsaid kääbuskitsesid, minilambaid, merisigu, kanu ja küülikuid.
Talupoest saate osta suveniire, alpakavillast lõnga, kudumeid ja muid tooteid.
Tulge kogu perega alpakadele külla!
Eelnevat registreerimist peredele ei ole vaja!
Soomaa Rahvuspark moodustati 1993. aastal rabade, liigirikaste luhtade, puisniitude ja eripalgeliste metsade kaitseks. Mitmekesine loodus, omapärane kultuurilugu rippsildade ja ühepuulootsikutega ning üleujutused ehk viies aastaaeg on toonud sellele paigale populaarsust.
Kõrtsi-Tõramaale, vanade talliteede ristumiskohale, on rajatud külastuskeskus. Siit leiab infot matkaradade ja kohalike teenuste kohta ning saab tutvuda ekspositsiooniga. Külastuskeskuse juurest saab alguse vahva koprarada.
Külastajate seas on populaarsed raba- ja metsarajad, millele annavad põnevust vaatetornid ja laudteed.
Kuuraniidu õpperada on Soomaa rahvuspargis Sandra külas Põhja-Sakala vallas Viljandimaal asuv õpperada, mis on tõeline ürgmetsa rada - laudtee viib läbi vana kõdusoometsa. Need, kes rajal käinud, teavad rääkida meeletust energia annusest, mida metsas kõndimine on andnud.
Raja laudtee algab ja lõppeb samas punktis.
Vaatamisväärsusteks on suured ja võimsad haavad.
Võtame ette vahva retke Sorkuni rappa.
Kogunemine Soomaa Puhkekülas. Liigume kanuudega maalilisel Halliste jõel, matkame üle luhtade ja läbi metsa rabarinnakuni. Rabaveerel väisame iidset talukohta, sealt liigume edasi vingete ja igati ujutavate laugasteni. Tagasiteel peatume Mastinõmme tareasemel, süütame ürgsel kombel lõkke, keedame metsaandidest teed, küpsetame tulel käepärasest toormest suupisteid ja räägime looduses hakkamasaamisest.
Retke juhib staažikas üleelamisõppe instruktor Mehis Born.
Pärast matka saavad soovijad tellida sooja sauna ja ööbimise Soomaa Puhkekülas.
Seikleme mineviku jälgedes! Meie matk viib meid läbi ajalooliste radade, mis räägivad lugusid II Maailmasõja järgsest ajast. Astume mööda endisi talukohti, kus kunagi kajasid inimeste argihääled, kuid nüüd on loodus võtnud need vaiksed kohad enda valdusse. Uurime loomade jälgi ja kuulame linde laulmas endiste külade vaikuses.See 6-kilomeetrine rännak pakub võimaluse mitte ainult avastada loodust, vaid ka kogeda mineviku hõngu ning mõista, kuidas loodus taastub ja leiab tasakaalu ajalooliste sündmuste järel.
Soovijatel saavad pärast matka tellida lõõgastav saun ja ööbimine Soomaa Puhkekülas.
Rendi jalgratas ja avasta Soomaad omas tempos! Avasta läheduses asuvaid matkaradasid (Riisa, Ingatsi, Meiekose, Koprarada). Naudi vabadust liikudes looduskaunil maastikul.
Jalgrattad kuni 8 inimesele asuvad Soomaa Puhkekülas, astu läbi või helista jalgratta broneerimiseks.
Koprad ehk piibrid eelistavad tegutseda ööhämaruses ja puhata päevavalguse ajal. Seetõttu toimuvad kanuuga kopramatkad õhtusel ajal kui koprad on alustamas oma aktiivsemat tegevust, aga inimsilm veel seletab seda, mis ümbruses toimub.
Giidi poolt juhitud õhtused kanuumatkad algavad mais ja augustis kell 20, juunis-juulis kell 21 Soomaa Puhkeküla juurest Riisas. Matk kestab 2-3 tundi, hinnas on giid ja kanuuvarustus. Külalistele, kes peatuvad Pärnus, pakume ka veoteenust - võtame Teid eelnevalt peale Teie majutuspaigast.
Hind algusega Soomaalt 70€ / osaleja, transfeeriga Pärnust 90€ / osaleja.
Jõesuu-Tõramaa tee äärest leiad viida, mis kutsub Sind laudteele maalilises Riisa rabas. Rajale jääb 8 puhkekohta ja vaatetorn. Autotee, parkla ja kuivkäimla paiknevad kohe raja värava juures.
Liikudes esmalt mööda rabaavarusi, põikab rada vahepeal põgusalt metsa alla. Sellistes kohtades näeb metsa üleminekut rabaks ja vastupidi – kuiv pinnas asendub märjaga, sootaimed põlise kuusemetsa omaga. Edasi loogeldes jõuab rada kaunite rabalaugaste vahele.
Siia on tore tulla kogu perega piknikule ja väljasõidule. Riisa õpperada on läbitav ka ratastooli ja lapsevankriga kuni esimese laukani (1,2 km).
Eesti vanimas, juba 1856. aastal tegevust alustanud hobusekasvanduses Toris tegeletakse tänaseni eesti ja tori tõugu hobuste kasvatamise ja aretamisega, tehakse külastajatele kasvanduses tuure ning pakutakse hobusõite. Siin saab tutvuda kauni, 1862. a valminud Tori mõisaansamblisse kuuluva tallikompleksiga ja näha kasvanduse igapäevaelu. 2021. aastal avati renoveeritud tallikompleksis muuseum koos näitusega "Tori pööning".
Igapäevaselt tegutsevas hobusekasvanduses saab ettetellimisel nii ratsutada kui minna hoburakend-ekskursioonile, muuseum on avatud K-P.
Kas karud magavad talveund või teevad taliuinakut? Milliseid jälgi jätavad metsnugised ja millised metsised?
Kas tunned talviseid puid käbide ja pungade järgi? Kas märkad, mis siia loodusesse ei sobi?
Korraldame talvel gruppidele meelelahutuslikke ja harivad matkasid Soomaa rabades.
Kui teile meeldib looduses toredasti aega veeta, võtke pere, sõbrad või töökaaslased punti ja tulge matkale!
.
Paneme kokku teile sobiva matkaprogrammi ja korraldame ka toitlustamise. Uuri lisa!
Talvel rendime välja räätsasid ja matkakelke.