Haabjamatk kevadest suvesse

Vahetult enne suvist pööripäeva Pärnu jõel toimuv haabjamatk on suurepärane võimalus UNESCO poolt tunnustatud Soomaa unikaalse haabjakultuuriga lähemalt tutvust teha.

Soomaa haabjas suvel

Haabjamatk on ühtlasi osa "Tere, Pärnu suvi!" sündmuste programmist, täites üht väga olulist rolli. Kevadest suvesse kulgevatel haabjatel liigub mööda veeteed kevadpealinnast Türilt suvepealinna Pärnusse teemapealinnade valitsussau.

Haabjamatka eesmärk on tutvustada UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kuuluvat Soomaa haabjakultuuri ning seda piirkonnas edendada. Retkega on kutsutud liituma kõik huvilised, et haabjasõitu ise vahetult kogeda. Eriti elamuslik on see kindlasti neile, kes äsja juuni algul kasutasid haruldast võimalust saada osa põnevast haabja laotamise protseduurist.

Samuti on pealtvaatajad oodatud matkajaid tervitama õhtustes peatuspunktides, kus soovi korral on ka võimalus haabjasõitu põgusalt proovida.  

Haabjamatk Pärnu jõel

Haabjamatka õhtuloengud

Haabjamatka raames toimuvad 18-20. juunini igal õhtul temaatilised loengud:

Õhtuloengute algus on kl 19. Enne iga loengut, orienteeruvalt kl 18 paiku on huvilised kõigil kolmel õhtul teretulnud haabjate maabumist uudistama.

Haabjamatk kulmineerub Pärnu kesklinnas reedel 21. juunil kell 18 “Tere, Pärnu suvi!” avapidustuste ja paatide paraadiga.

Vaata lähemalt: haabjamatka täielik ajakava

Rohkem infot ja haabjate broneerimine:
Aivar Ruukel
+372 506 1896
aivar.ruukel@gmail.com

Haabjakultuur Soomaal

Kellel on küll huvi haabjakultuur vastu, kuid mistahes põhjusel pole seekord võimalik haabjamatkast osa saada, neile soovitame spetsiaalset programmi: Soomaa haabja traditsiooni tutvustamine.

Soomaa haabja ehitamine ja kasutamine on nii oluline traditsioon, et see on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse. Loe lähemalt: Haabjakultuuri esimene UNESCO-aasta

Haabjamatka kevadesse suvesse rahastab Rohelise Jõemaa Koostöökogu LEADER koostööprojektist „Pärand ja traditsioonid – võti piirkondade väärtustamiseks“

Soomaa Turism MTÜ ühendab Soomaa turismipiirkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram